Merhaba dostlarım oyuncu rehberim  web sitesine hoşgeldiniz bugün sizlerle whatsapp ‘da nasıl karanlık mod yapabileceğinizi göstereceğiz. 

Whatsapp Karanlık Mod Nedir  ?

Karanlık mod son zamanlarda her türlü uygulama ve web sitesinde popüler olmuş durumda  karanlık mod yani gece modu daha çok göz yoran mavi ve beyaz renkleri engellemek için kullanılır.

 Karanlık ( Gece ) Modu Ne İşe Yarar ? 

Yukarıda bahsettiğimiz gibi gözümüzün yorulmasını engeler . Bunun dışında telefon şarjının daha uzun süre gitmesini sağlar .  Sizde uzun süre telefon başında iseniz sadece whatsapp değil telefonunuzda karanlık modu aktif etmenizi tavsiye ederim. OLED ve AMOLED ekranlarda karanlık modu aktif ettiğiniz zaman pixel ışık vermez çünkü zaten siyahtır bu yüzden  ekstra bir enerji tasarrufu yapar.

Whatsapp Koyu  Mod Nasıl Aktif edilir ?

Karanlık modu aktif etmeden önce whatsapp güncel olup olmadığını kontrol edin .  Whatsapp son güncellemesi ile karanlık modu getirdigini için uygulamanın güncel olduğuna emin olmanız çok önemli . 

Android için  sohbet bölümünden tema  kısmına tıklayarak koyu temayı seçmeniz yeterli . İOS için  Ayarlar > Ekran ve Parlaklık kısmından koyu tıklamanız yeterli 

Google Tema ( Siyah , Koyu Arka Plan ) Yapma

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz