Herkese tekrardan merhabalar dostlar.

Bu gün sizlere Unturned adında bir oyun tanıtacağım.Öncelikle oyun gayet basit bir mantıkta işliyor onu belirtmek isterim.Nasıl bir basit mantık diye sorarsanız,Etraftan eşya toplayıp zombilerden kendinizi koruyorsunuz,Kendi üssünüzü yapıyorsunuz.Tabii onun dışında şeyler de var. Roleplay,PVP gibi RP(Roleplay) sunucuları şuan o kadar iyi olmasa da son zamanlarda açılan iyi RP(Roleplay) sunucuları var. PVP sunucularında ise aktiflik var ama fazla takip etmediğim için pek bir şey diyemeyeceğim.

Oyunda iki tür mod mevcut,Singleplayer (Tekli oyuncu) ve Multiplayer (Çok  oyunculu)Oyuncuların çoğu çok oyunculu oynuyor özellikle yayıncılar.Şu sıralar türkiyedeki en büyük Unturned video paylaşımcıları Unturned içindeki Rust sunucularında oynuyorlar. Rust sunucuları nasıl derseniz bence gayet başarılı. Blueprint sistemine kadar herşey var modda. Şahsen ben en çok Unturned’da Rust sunucularını seviyorum.Şöyle örneklendireyim bu yazıyı yayınlandığı tarihte Unturned’da 437 saatim var Steam üzerinde.Yaklaşık 200 saatini Rust sunucularında geçirmişimdir. Modlarda ara sıra sıkıntı çıkabiliyor ancak gayet başarılı bir mod tasarlamışlar.Birde emek sunucuları var oyun üzerinde.Emek sunucularında her ne kadar ‘Emek’ denilsede PVP’den bol bir şey yok çoğunda.Mesela bir sunucuda gökyüzüne üs yapmak serbest ise gökyüzü üssü yapın bazı sunucularda gününde patlayabiliyor.Aşırı gelişmişlik, Malzeme bolluğu var.Suç aslında sunucu sahiplerinde de var sunucuları zamanında sıfırlamıyorlar. Oyunu nereden indirebiliriz diye sorarsanız diğer birçok oyundaki gibi bu oyunda Steam‘de mevcut oradan indirebilirsiniz.

Ben oyunu başarılı buluyorum hoşuma giden bir oyun her ne kadar bu tür oyunları sevmesemde. Sizlere bir bilgide vermek isterim bu oyunun geliştiricisi sadece 21 yaşında.Oyunu ilk duyurduğunda 16 yaşındaydı.Başarılı bulmamdaki bir başka etken de bu.Sizlere demek isterimki bu oyunu arkadaşlarınızla oynarken keyif alırsınız onun dışında fazla keyif vermeyecek bir oyun.

Oyun içi görüntüler;

Unturned-Rust sunucusundan görüntüler;

Minimum sistem gereksinimleri;

İşletim Sistemi: Windows 7 32-bit
İşlemci: 2.0 GHz
Bellek: 4 GB RAM
DirectX: Sürüm 9.0c
Depolama: 4 GB kullanılabilir alan

Önerilen sistem gereksinimleri;

İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: 3.0 GHz
Bellek: 8 GB RAM
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 6 GB kullanılabilir alan(Oyun bende 3,80 GB)

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin