Türk Yapımı Oyun: Tactic Force │Ne zaman çıkacak?

0

Türk bir firma olan HES GAMES tarafından geliştirilen ,MMOFPS türünde bir oyun olan Tactic Force  yaklaşık firmanın 2 yıllık bir çalışması sonucunda ortaya çıkmıştır. Öncelikle MMOFPS açılım olarak Massively Multiplayer Online First Person Shooter anlamına gelir, Türkçe karşılığı ise Devasa çok oyunculu çevrimiçi birinci şahıs gözünden oynanan oyun anlamına gelmektedir. MMOFPS tarzı oyunlarda bir tür karakter içerisindesinizdir. Bu tür oyunlara örnek olarak Counter-Strike, Call Of Duty verilebilir. Ayrıca bir oyunun MMOFPS olabilmesi için şu şartlara sahip olması gerekiyor, 

  • Çevrimiçi Oyun Olmalı 
  • Multiplayer (Çok oyunculu desteklemeli) 
  • 50’ye kadar insanın aynı anda oynayabilmesi. 
  • FPS Olabilmesi(FPS oyun demek Sizi oynanan karakterin içine koyarak, kollarınız, bacaklarınız ve var ise silahınızın gözükmesi anlamına gelmektedir.) 

MMOFPS’in artık ne olduğunu öğrendiysek oyunumuza geçebiliriz. 

TACTIC FORCE

Öncelikle oyun şu tarih itibari ile kapalı beta testi için başvuru toplamaktadır, başvuru yapmadıysanız buradan formu doldurup gerekli şartları sağlarsanız eğer test amaçlı sunulan kapalı beta’ya katılabilirsiniz . Tactic Force oyunu verdiği bilgilere göre kapalı beta testinde alınacak sonuçlar neticesinde 1-2 ay içinde oyunu piyasaya sürecek. Dilerseniz oyunun şu zamana kadar sunduğu birkaç harita,silah ve oyun içi karaktere bakalım;

HARİTALAR

Haritalar hakkında fikir belirtmek gerekirse şu haliyle hoş duruyor , ayrıntılı inceleme yapabilmemiz için oyunun yayınlanmasını beklemekteyiz.

Peri Bacaları Haritası
Yerebatan Sarnıcı Haritası
Kervansaray Haritası
Petrol Platformu Haritası

SİLAHLAR

Silahlar konusunda bizim fikrimiz şu anlık olumlu yönde. Tactic Force sürekli gelişen bir oyun olduğundan dolayı yeni silahlar gelecektir kuşkusuz. Ayrıca silahlara eklenti takılabilecek olması oyuncuları tarafından sevindiren bir haber.

KARAKTERLER

Kuşkusuz MMOFPS Tarzı bir oyun oynuyorsanız karakterlerle karşılaşmanız kaçınılmazdır. Bu noktada Tactic Force‘un da şu anlık sunduğu birkaç karakter var.

Tactic Force oyunu sistem gereksinimlerini şu an için gizli tutmaktadır. Açık beta sürümüne geçer geçmez sistem gereksinimlerini oyuncurehberim.net internet sitemiz üzerinden paylaşacağız. Ayrıca şimdiden birçok oyun severin merakla beklediği bir oyun , umuyoruz ki oyun çıktıktan sonra detaylı bir inceleme yapma fırsatımız olur. 

Son olarak merak edilenlerin Tactic Force ekibi tarafından cevaplandığı video’yu izleyelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin