Merhaba dostlar bu gün sizlerle Temmuz ayında bilgisayar toplama mantıklı mı ? Temmuz ayında bilgisayar toplanır mı  ? Ekipman alınırmı gibi soruları cevaplandırcaz.

Dostlar doların gitgide yükseldi. Donanım parçalarının gitgide pahalandıgı ve bilgisayar toplamanın gitgide zorlaştığı dönemlere girdik .Gönül isterdi ki dolar düşsün ve hep herkes istediği oyuncu bilgisayarına istediği  ekipmanlara ulaşsın. Fakat artmakta olan dolar kuru bu işi baya bi zorlaştırıyor. Bilgisayarda, klavyeden tuttuğunda ekran kartına hiçbirinin verdiğiniz yüzlerce TL’ye hak etmediğini söyleyebilirim. Fakat bu bizim bilgisayar gibi eğlendiğimiz bir ortamdan uzak kalmamızı sağlayamaz.

 

 

Temmuz Ayında Bilgisayar Toplanırmı ?

     Şimdi gelelim asıl sorumuza bu dönemde bilgisayar toplanır mı ? bilgisayar alınır mı ? Öncelikle yeni gelecek GTX 1100 serisi ekran ekran kartları yüzünden için bu dönemde bilgisayar toplamak mantıksız.   Bunun nedeni ise yeni gelen ekran kartlarının piyasaya fiyatlarnın düşmesi beklenmesi . Dostlar yeni ekran kartları gelir gelmez bilgisayarınızı toplamanız gerektiğini söyleyebilirim.  Az daha bekleyeyim o zaman ekran kartını  alırım derseniz işler degişir  bunun nedeni ise  madenciler 🙂

Madenciler  yüzünden ekran kartı fiyatları belki 2 belki de 3 katına çıkacağını söyleyebilirim. Örnek verecek olursam RX580  ilk çıktığı zamanlarda 1000tl altında fiyatı varken şuan 2200tl’nin üstünde bir fiyata sahip 🙁

Temmuz ayında bilgisayar toplamanın yeni gelen ekran kartları yüzünden mantıksız olduğunu örnedik  Ağustos ayında durumu ne olacağı belirsiz fakat temmuz ayından daha iyi olacağını      geçmişteki örneklerine bakarak rahatlıkla söyleyebilirim. Ağustos ayında yeni ekran kartı serisi ile bilgisayarınızı toplamanıza veya eski seride fiyatı düşen ekran kartları biriniz tercih etmenizi tavsiye ederim.

Temmuz Ayında Laptop Alınırmı ?

Gelelim laptop konusuna özellikle fiyatı 6.000  geçmeyen laptoplar rahatlıkla Temmuz ayında alabileceğinizi söyleyebilirim. Bunun nedeni ise GTX 1100 series ekran kartlarını en az 6.000 ve üstü laptoplara gelecek olması . Aynı zamandaa GTX 1100 serisi ekran kartlarını 3 veya 4 ay içerisinde Laptop gelmesi bekleniyor. GTX 1100 serisi ekran kartlarının ne zaman geleceğini merak eden arkadaşlar için buraya tıklayarak ilgili makale gidebilirsiniz.

Bilgisayar almak için ne yapmalıyım ?

Bilgisayar toplayacaklar korkulu rüyası olan “Dolar” Düşecek mi  ? dostlar ülkemiz maalesef dışa çok bağlı olduğu için dolar düşer demek imkansız tam tersine dolar dahada yükselebilir. Benden size bir tavsiye bilgisayar toplamak için paranız varsa paranızı direkt dolar yapın.  Bunun tek bir nedeni var dolar düşerse alacağınız parçalarda ucuzluyor dolar yükselirse de alacağınız parçalarında fiyatı artıyor. Böylece paranız değer kaybetmemiş oluyor. Örnek verecek olursam almak istediğim 🙂 16 gb ram 600 liraydı paramı dolara yatırdım. Aradan1 hafta geçti ve dolar yükseldi RAM 660 lira oldu ve benim param da 660 lira olmuş oldu. Böylece param değer kaybetmemiş ve istediğim ürün almış oldum.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz