Birçok savaş sever oyuncunun severek oynadığı PUBG Mobile oyununda düşük sistemli telefon kullanan arkadaşlarımız hep Oyunun Kasma Sorunundan şikayet etmiştir. Bu yazımızda PUBG Fps Nasıl Arttırılır?, onu anlatacağım. Pubg Mobile Fps Arttırma.

Pubg Mobile FPS Arttırma

Programımızın adı PUBG GFX TOOL PRO APK buraya tıklayarak buradan indirebilirsiniz.

Pubg GFX Tool Ayarları

Mobil Sanal Oyun Dünyası’nda düşük sistemli telefonunuz olsa bile zirveye oturma vakti geldi ve dünya üzerinde +100 milyon üzerinde oyuncu barındıran, bilgisayar oyunundan bile daha fazla oyuncusu mobilde bulunan “PUBG Mobile” kimi zaman telefonların yetersiz sürümü veya düşük donanıma sahip olduklarından dolayı oyunda “Kasma”, “Donma” gibi sorunlarla karşı karşıya kalınabilir, bu da oldukça moral bozucu bir şey, bunu hepimiz biliyoruz. Peki oyundan istenilen verimi nasıl alacağız? Nasıl daha yüksek FPS rakamlarına ulaşabiliriz? İşte tam da burada sizlere GFXToolAyarları ile +60FPS almayı göstereceğim.

Pubg Mobil GFX Tool Ayarı için öncelikle GooglePlay Store üzerinden GFXTOOL uygulamasını indirmeliyiz. İndirdikten sonra uygulamayı açtığımız zaman bu ekran karşınıza çıkacaktır.

[GFX Tool uygulaması hakkında, Mobile PUBG için geliştirilen bir “Performans İyileştirme” programıdır.]

Select Version, Versiyon Seçin sekmesi uygulamanın ayarlanmasıyla ilgili en önemli kısımdır. Sürüm 0.7’yi seçtiğiniz taktirde uygulama sizden telefonunuza “ROOT” yapmanızı isteyecektir. Dünya’da şu an Kore’de 0.7 sürümü olsa da henüz son sürüm 0.6 olarak kabul edilmektedir. GFX Tool’u çalıştırmadan önce, hangi sürümde olduğunu kontrol etmeyi sakın unutmayın.

Resolution, Oyun çözünürlüğünü düşürmek, oyun uygulamasında oluşturulan piksel sayısılarını düşürürken görüntüyü küçülteceği için kesinlikle FPS performansınızı iyileştirir. OnePlus 3’teki oyun 1920 × 1080’de çalışır, böylece çözünürlüğü 960 × 540’a yarıya düşürmek daha az işlem ve daha pürüzsüz bir oyun performansı sağlayacağından FPS’i yükseltmek için önemli ayarlardan biri de Resolution’dur.

Graphics,  PUBG Mobile uygulamanın kendisinde çok sayıda grafik seçeneğine sahiptir, ancak GFX Tool Aracı , normalde kullanıcıya gösterilmeyen bazı gizli grafik seçeneklerine erişebilir (örneğin, çok yüksek kaliteli grafik ayarları). Performans için en iyi ayar, “Pürüzsüz” ön ayar olacaktır, çünkü grafikleri yalnızca biraz düşürürken, iyi bir FPS artışı sağlar. Bu da önemli olan ayarlarımızdan bir tanesidir.

FPS Kısmı,  Bu ayar, GFX Tool Aracı’nda ulaşmaya çalıştığımız en yüksek FPS’yi ve bu FPS sınırını denememeyi ve aşmamasını söyler. Bu, termal azaltma ve ayrıca pil tüketimini önlemek için çok kullanışlıdır. 60 FPS burada en iyi ayardır, bundan daha yüksek bir ayar oyunumuza daha iyi bir akışkanlık kazandıracaktır fakat daha fazla pil tüketimi ve telefon ısınmasını arttırmaya sebep olabilir.

Bu yüzden “60 FPS” en oyun için en iyisidir.

Vulkan kısmı, Bu ayar da, desteklenen cihazlarda Vulkan Graphics API kullanımı ve cihaz performansını artırabilmesi anlamına gelir. En yeni cihazlar Vulkan’ı desteklemelidir, ancak cihazınız desteklemediği için PUBG başlatılamazsa, bunu GFX Tool Aracı üzerinden devre dışı bırakmalısınız.

Shadows, Gölgelerin devre dışı bırakılması, performans açısından oldukça etkili bir yere sahiptir. Yüksek performans sağlar fakat PUBG oyununda bunu yapmak nitekim iyi bir fikir değildir.Oyuncu için görsel ve oynanış açısından kötü bir ayar olması mümkün.

Style, stil ayarı, oyunlardaki doygunluk ve renk seviyelerinin ayarını sağlar, bu ayarın yüksek performans için bir etkisi olduğu pek de söylenemez.

Anti-aliasing, bu ayar yüksek bir FPS artışı için devre dışı bırakılmalıdır(Disable). İyi bir çözüm olabilir ancak oyun içi oynanış performansı bakımından yararlı olmayabilir. Oyundaki kenarların daha “pürüzlü” görünmesine neden olacaktır.

Yaptığımız ayarlarınızı kaydedin ardından uygulamayı kapatın ve PUBG’yi açın. Oyun ayarları için her ne kadar grafik ayarlarını iyileştirmiş & düzeltmiş olsak da bu işin kesin çözümü değildir. Telefonunuzun donanımsal özellikleri (işlemci, ram) oyun için en önemli etkenlerdendir. İyi Oyunlar…

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz