Merhaba dostlarım bugün sizlerle birlikte Instagram’da yaptığınız paylaşımlarda ki oyuncu odalarını nasıl tasarlandı ve nasıl yapıldı merak eden arkadaşlar olmuş bu yüzden de böyle bir yazı yayınlamak istedim. Yapmamız gereken ilk şey sade bir tasarım mı yoksa renkli bir tasarımmı seviyorsunuz 😀 veya ne ne tarz odalar hoşunuza gidiyor onları bulmak . Ben beyaz tasarımlı yani sade oyunculuk odalarını seviyor.

 

 

 Oyuncu Odası Nasıl Tasarlanır   ? Nereden Başlanır ?

Öncelikle başlarsanız gerisi geliyor 🙂  Tasarlayacagınız odanın bir benzerini kağıda çiziniz. Basit krokiler halinle bilgisayarınızın ve bilgisayar masanızın nerede güzel duracagına emin olduktan sonra bir köşe veya düz bir duvar olabilir. İnterneten benzer tasarımları bularak bir yere kaydedin. Kasın üzerinde duracağı geniş masalar maalesef ki türkiye’de pek satılmıyor. Büyük masa isteyen arkadaşlar kendileri marangoz veya mobilyacı  yaptırmadır.

Elektrik sistemleri daha önceden düşünülmeli (LED benzeri )duvar kaplamalar, bilgisayar ,monitörü maliyetleri hesaplamalı hepsi bir liste haline getirilmeli. Mimar yardımıyla oyuncu odalarını tasarlayan çok insan var. Fakat bence gerek yok doğru tasarımlar ile yapabileceğinizi rahatla şöylebilirim. Bilgisayar masası  yakmaktansa sayfamıza mesaj atan bir arkadaş dikdörtgen bir yemek masası kullandı😀 ve bir diğer arkadaşımız ise duvar arka planını taşmış gibi bir döşeme ile kapladı. Monitörünü duvara sabitleyip destekli bir raf koyup kasayıda en üstte yerleştirdi. İki yanınada dekor eşyalarının ve kitaplarını olcagı kütüphaneler yaptırdı. Kablolar kütüphane ve dekor eşyaların arkasından dolanıyor. Böylece kablo kirliydi olmuyor. En aşağıda ise kestirdiği yarım daire yemek masasınını koydu üzerine klavye mouse ve mousepade kütüphanenin devamıymış gibi bir izlenim oluşturdu. Tasarımları bir marangoz yardımıyla yaptı. Rafları ve bilgisayar masasının altına LED şerit döşedikten sonra gayet şık bir oyuncu odasına sahip oldu . Arkadaşlar demek istediğim. Paranızı mimarlara harcamanıza gerek yok. Basit güzel bir tasarımı kendiniz yapabilirsiniz aynı zamanda tek bir marangoz yeterli olacaktır. RBG Led aydınlatmaları alışverış sitelerinde bulabilirsiniz. İstek ve önerilerinizi bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin