Oyuncu Rehberim sitesine hoş geldiniz  dostlarım .  Bugün  onboard ( dahili ) ekran kartı nedir bu konudan bahsedeceğim . İstek yazı ve önerilerinizi bize sosyal medya üstünden iletebilirsiniz.

Onboard ekran kartı nedir ?

Onboard ( dahili ) ekran kartı  kısaca işlemcinin üstünde bir grafik işleme birimin bulunmasıdır . Onboard dediğimiz ekran kartlarının kullanımına laptoplarda daha çok rastlanır bunun  sebebi laptop içerisinde ekran kartına yeterli yerin olmamasıdır . Aynı zamanda ayrı bir ekran kartı olmadığı için enerji tasarrufu sağladığı söyleniyor .

Onboard ekran karti nedir Facebook Kapak Fotografi
Onboard ekran karti nedir Facebook Kapak Fotografi

Onboard ekran kartı performansı nasıl artırılır ? 

Onboard ekran kartları diğer ekran kartları gibi belli bir GB değerine sahip değildir .  Verileri işlemek için bilgisayarınızın ramini kullanır . Dolayısıyla Çift kanal ram kullanmak ( 4-4 , 8-8, 16-16   gibi ) performansı doğrudan artırır . Aynı zamanda bilgisayarın ram kullanan virüs taraması oyun oynarken altta açık olan uygulamalar doğrudan dahili ekran kartının performansını etkiler  . Bu yüzden gereksiz ram kullanımından kaçılmak sizin yararınıza olacaktır .

Onboard ekran kartı oyun oynanırmı  ?

Onboard ekran kartı performansları model çeşitlerine göre değiştiğinden dolayı  kesin bir şey söylemek pek mümkün değil bu yüzden bilgisayarınızın özelliklerini yorumlara yazarsanız size yardımcı olabilirim. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here