NVİDİA RTX 3000 SERİSİ İÇİN TARİH KESİNLEŞTİ

2016 yılında tanıtılan GTX 1000 serisi ile ekran kartlarının performanslarını zirvelere taşıyan Nvidia,günümüzde RTX serisi ile kullanıcıların grafik anlayışlarını baştan değiştirdi ve performans tutkunlarının ihtiyaçlarına da cevap veriyor.
ampere
Tabiki AMD de ile ciddi bir rekabet içerisinde olan Nvidia nın yeni ürünler çıkarması lazım yoksa kaybedebilir. Bu kapsamda yeni amiral gemisi ekran kartı RTX 3080 i Haziran ayında Computex 2020 de çıkaracağı belirtiliyor.
Mart ayında San Josede gerçekleştirilecek GPU Teknoloji konferansında Nvidianın yeni 7nm Ampere mimarisini tanıtacak. Yani yeni nesil amiral gemisi grafik kartlarında Ampare GPU lar yer alabilecek.
Ama…Nvidia CEO’su Jensen Huangın Ampere için acele etmediği belirtiliyor.Bunun sebebi ise AMD cephesinde hala RTX 2080 ve RTX 2080 Tİ karşısına daha üst seviye bir grafik kartı çıkaramamış olması. Yani şu an ekran kartı pazarında liderliğini sürdürüyor. Buna ek olarak AMD nın önümüzdeki yıl içerisinde “Nvidia Katili” olarak tanımlana bilecek bir ekran kartı serisini piyasaya sürebileceği düşünülüyor.
rtx 2080ti
Bu durumda Nvidia piyasadaki liderliğini korumak için planları hazır.
2020nin ilk yarısında tanıtacağı Ampare mimarisi ile AMD ye bir darbe daha indirmek.
İlk olarak RTX 3000 serisinden; RTX 3080 ve RTX 3080Tİ gibi üst seviye GPUlarını daha sonraki zamanlarda ise RTX 3060 gibi orta segment modellerini piyasaya sürüleceği belirtiliyor.
ekran kartı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here