laptopMerhaba Oyun Sever Takipçiler

Kısaca Özellikler:

İşlemci: İntel Core i7-9300H
Ekran kartı:4GB GDDR5 Nvidia GTX 1650
Ram:8GB (1×8) 2666MHZ DDR4
SSD:480GB Sata 3


Bu gün monster’ın abra A5 V15.1.1 adlı oyuncu laptopunu inceliyoruz

Bu laptopu diğer laptoplardan ayıran özellik ekran kartının GTX 1650 olması. Çünkü bu fiyat aralığında çoğu laptopta GTX 1050 veya 1050Tİ var. GTX 1650’nin GTX 1050 den veya GTX1050Tİ dan daha iyi performans verdiğinden bu laptop’u inceliyoruz

Sistem özellikleri


EKRAN KARTI: Laptopta GTX1650 ekran kartı var ve bu kart yeni orta segment bir ekran kart ve bu ekran kartı bu laptopa yakışmış. Ve bu ekran kartında en son çıkan ve ağır oyunları rahat bir şekilde oynaya bilirsiniz.

İŞLEMCİ: Bu işlemcinin iyi bir çoklu çekirdek performansı var. Ve render yapacaksanız da çok iyi bir performans alacağınızdan emin olun. Çünkü bu işlemcide 4 çekirdek ve 8 thread olduğundan dolayı  render’ı çok iyi ama laptopun RAM 8GB olduğundan dolayı tam performans alamayacaksınız. Ama emin olun render ’da çok iyi bir işlemci Bu laptopta video çekmeyi planlıyor sanız gayet iyi bir performans alırsınız ve videoda hiç kasma olmaz.

RAM: Eğer RAM’a çok yüklenirseniz yeterli olmayabilir. Ama sadece oyun oynarsanız bu RAM size gayet yeterli olacaktır. Fakat ileride çıkacak oyunlar RAM’ınız yeterli olmaya bilir. İsterseniz ileride 16GB’ye yükseltebilirsiniz. Yükseltirseniz yeni çıkacak oyunları çok rahat oynarsınız. Ve çok iyi render yaparsınız.

SSD: Bu laptopta 480GB ssd olması bence bir artı çünkü diğer laptoplarda 120GB ssd oluyor ama bu laptop size hem hız hem de yüksek depolama veriyor. İsterseniz alırken veya ileride 1tb hdd de ekleyebilirsiniz.

GİRİŞLER: Laptopta bir artı olarak 4 adet USB port u var 1 adet 2.1, 2 adet 3.1 (Type-A), 1 adet 3.1 (Type-C) ve bu bence yeterli bu girişler size yetmez ise İyi bir USB çoğaltıcı alırsanız sizin işinizi çok iyi görür. Diğer portlar 1 adet HDMİ, 2 adet Mini Display port u var. Laptopu monitöre bağlayacaksanız bu girişler işinizi gayet rahat görür.

AĞIRLIK: Laptop gayet hafif bu laptop 2.1 KG. Eğer kafeye, tatile veya herhangi bir yere götürecekseniz çantanıza koyup çok rahat bir şekilde götürebilirsiniz.

ALINIR MI ? Bence bu fiyata bu laptop çok iyi laptop almayı düşünür iseniz ve bütçeniz’de 6000TL ise bu laptop gayet iyi. Laptopun fiyatı ise 5799TL

MONSTER ABRA A5 V5.1.1

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz