SECURİTY

1-Proxy sunucuları kulanın:Proxyler, kısıtlanmış veya filtrelenmiş içeriğe bağlanmak üzere cihazınız için bir ağ geçidi sağlayarak IP adresinizi gizlemenin başka bir yoludur. Proxylere üstünlük getiren temel özellikler, onlara güvenen biliyorsanız, sundukları erişilebilirlik ve anonimlik tr.

 

Gerçekte, proxy kullanmak genellikle büyük bir riski de beraberinde getirir. Proxy sunucunuzun tehlikeye atılmış bir bilgisayarda çalıştırılmış olma ihtimali her zaman vardır, durum böyle olmasa bile verilerinizin herhangi bir şekilde engellenip engellenmeyeceğinden gerçekten emin olamazsınız. Çoğu proxy kullanıcısının yaşadığı kötü internet hızından bahsetmiyorum bile. Yüksek bant genişliğine sahip içeriği izlemek/indirmek istiyorsanız, muhtemelen başaramayacaksınız.

 

2-Tor tarayıcı:IP’nizi gizli tutarken webin tüm köşelerine erişmek için Tor’u (eklemem gerekirse çok etkili bir şekilde) kullanabilirsiniz, ancak röleler, şifreleme mekanizmaları ve soğan anahtarları aracılığıyla gezinmek pek de kolay değildir. Muhtemelen basit çözümler aradığınızı tahmin ettiğimden, size Tor Browser‘ı tavsiye ediyorum.

Tor deneyiminizi mümkün olduğunca kullanıcı dostu hale getirmek için özel olarak tasarlanmış bir Firefox sürümü olan Tor Browser, internetteki izlerinizi etkin bir şekilde gizlemek söz konusu olduğunda harikalar yaratıyor. Bununla birlikte, Tor’u kullanmak bağlantı hızınızı düşürdüğünden, sörfünüzün normalden biraz daha yavaş olacağını unutmayın.

3-Vpn, ıp nizi gizlemenin en iyi yoludur:IP adresinizi gizlemek için basit, güvenilir ve yetenekli bir araç istiyorsanız, sağlam bir VPN servisi en iyi seçimdir. Saygın bir VPN sağlayıcısı seçmek size aradığınız üç avantajı sağlayacaktır: yüksek hızlı, güvenli ve özel bir bağlantıdan yararlanırken tam gizlilik, anonimlik ve erişim.

Ücretsiz bir VPN kullanabilirsiniz, fakat ücretli bir VPN kullanmanız daha iyidir. Ücretsiz VPN’ler verilerinizi toplama eğilimindedir ve diğer VPN lerin sunduğu bant genişliğini veya coğrafi olarak engellenen içeriği sunmazlar Kural olarak, ücretsiz VPN lerden uzak durmaya çalışın; ilk başta kaçınmaya çalıştığınız duruma düşebilirsiniz.

4-IObit Malware Fighter:

Güçlü kötü amaçlı yazılım savaşçımız sizi virüs, fidye yazılımı, casus yazılım, Truva atları, reklam yazılımları ve solucanlar vb.Gibi PC tehditlerine karşı korur. En yeni kötü amaçlı yazılımlar bile sizden uzak tutulacaktır. Ayrıca, yeni kötü amaçlı yazılımdan koruma motoru, bilgisayar sisteminizi hızlı ve kapsamlı bir şekilde taramasına yardımcı olur. Ve 200 milyondan fazla kötü amaçlı yazılımdan koruma veritabanına sahip Bitdefender motoru, tüm tehditleri engellemeyi destekler.

Özel dosyalarınız IObit Malware Fighter 7’nin kasa kutusuna da güvenli bir şekilde kilitlenebilir. Sadece bir şifre belirleyin ve önemli verilerinizi içine koyun, kendiniz dışında kimsenin erişimine izin verilmez. Ayrıca, bu kötü amaçlı yazılım savaşçısının veri korumasındaki fidye yazılımı motoru gizliliğiniz için ikinci bir koruma sağlar. Akıllıca tüm dosyalarınızı herhangi bir fidye yazılımı önler.

Tarayıcı güvenliği, hem iş hem de eğlence amaçlı günlük sörfünüzü garanti eder. Çok yönlü tarayıcı koruması, kimlik avı web sitelerinden uzak durmanıza, ana sayfanızın herhangi bir kötü amaçlı kullanım için değiştirilmesini önlemenize, sizi birçok can sıkıcı reklamdan uzak tutmanıza ve bu izleme çerezlerini otomatik olarak temizlemenize yardımcı olur.

Gelişmiş güvenlik görevlilerimiz size birden fazla koruma sağlar. Başlatma görevlisi güvenli bir başlatmayı hızlandırır. İşlem koruyucusu RAM’de çalışan kötü amaçlı işlemleri durdurur. Kamera koruması, bilinmeyen programları yetkisiz erişim için engeller. Bilgisayarınız kapsamlı güvenlik görevlileriyle adım adım korunur.

5- Winrar kulanın: Winrar 128 bit güvenlik sistemini kullanıyor ve 128 bit güvenlik sisteminin kırılması 1 yıl gibi uzun bir süre alıyor. güvenliği daha yüksek bir seviyeye çıkarmak istiyorsanız rar dosyalarını fiziksel bir belekte saklarsanız güvenliğinizin kırılması imkansız bir seviyeye geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz