Merhaba dostlar. Bugün sizlere kötü bilgisayar ile oyun nasıl oynanır onu anlatacağım. İntel i5 işlemcili, ekran kartı intel hd graphics ve rami 8gb olan bir bilgisayar kullandım.

İçindekiler

GEFORCE NOW NEDİR?

Geforce Now hakkındaki bilgiler ve nasıl indirildiğini öğrenmek için bu yazımıza gidebilirsiniz.

DENEYİMLERİM NELER?

İLK YORUM:

İlk olarak Rust denemek istedim. Oyuna ve serverlara çok hızlı bir şekilde giriş yaptım. Kasıldım. Gayet akıcıydı.

İkinci olarak Witcher 3 denemek istedim. Belki online oyun olduğundan veya server çok dolu olduğundan donmuştur. Witcher 3’e girdim(girmesi baya uzun sürdü). Tahmin ettiğim gibi Witcher 3’te her hangi bir sorun olmadı oyun gayet akıcıydı.

Üçüncü olarak Counter-Strike: Global Offensive denemek istedim. Girdim oyuna ayarlarımı yaptıktan sonra oyunu oynadım. Her hangi bir donma ile karşılaşmadım ve iki el ardı ardına attım.

GRAFİKLER:

Grafikler internet hızınıza bağlı değişiyor. Yayın izlemek gibi düşünün. İnternetiniz ne kadar hızlı ise o kadar net görüntü veriyor. İyi interneti de kötü interneti de deneme fırsatım oldu.

Kötü internet ile oynarken grafikler tam anlamı ile patatesti. 480p de düşükte oynar gibiydiniz hatta bazen yazılar bile okunmuyordu ve pixel sayıyordum.

İyi internet ile oynarken grafiklerden çok ümitliydim ancak tahmin ettiğim gibi olmadı. Kötü diyemem ama iyi de diyemem. Ortalama ama insanı rahatsız etmeyecek derecede iyiydi.

OYUN PERFORMANSI:

Oyun performansına deyinecek olursak pek iyi değildi. Online oyunlar için istenilen internet hızını beslemek sıradan bir ev kullanıcısı için çok zor. Saniyelik gecikmeler oluyor ve bu online oyunlar için çok büyük bir performans kaybına yol açar.

DEĞER Mİ?

Güzel bir internetiniz var ise neden olmasın. Pinginiz 40’ın üzerine çıkmıyor ise neden olmasın. Kötü internetiniz var ise kesinlikle uzak durmanızı öneriyorum. İlk 3 ay ücretsiz deneme imkanı ile deneyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz