Yıllarını strateji oyunları oynayarak geçirmiş biri olarak sizler için en efsanelerini derledim.


Total War Serisi 


  Total War serisinde online ve bilgisayara karşı oyun modların yanı sıra savaş alanı oluşturupta direk savaşa girebilirsiniz. Savaş sahnelerinin gerçekliği bu oyunun en keyifli yanı. Mantık olarak derin strateji içermektedir. Daha önce strateji-savaş oyunu geçmişi olmayanlar için ağır gelebilir. Ordunuzu savaşa sokmadan önce, istihbarat, halkın mutluluğu, popülasyon, krallık, kıtlık ve din gibi birçok faktör oyunu reelist yapmakta. Bir hesap açıp haftalar vererek tüm haritayı ele geçirebilirsiniz. Oldukça keyifli olacağı aşikar.


  Civilization Serisi


Civilization serisinin oyunları da Total War kadar olmasada politika ve hayat gerçeklerini önemsemekte. Savaş sahnelerinin olmaması oyunu biraz sıkıcı hale getirebiliyor. Ticaret yollarına hakim olarak, mühendislik, bilim ve askeri alanlarda gelişip düşmanlarınızı yok etmek sizin elinizde. Civilization serisinde oyunda vakit geçirdikçe çağ atlıyorsunuz ve yüksek teknolojiye kadar ulaşma imkanı var. Bu özellik oyunda saatlerinizi harcamaya değiyor. Basit ve anlaşılır bir oynanışı var, Türkçe yamalarıda internette mevcut.


Age Of Empires


Eski bir oyun olmasına karşın, oyun motoru ve keyifli yapısı ile yıllardır tüm oyuncuların vaz geçilmezi Age of Empires serisi. 2 ve 3. oyunları HD versiyon olarak Steam’de satışta bulunmakta. Arkadaşlarla oynaması en keyifli oyunlardan. Oldukça basit mantıkta olan oyun, el çabukluğu ve minik taktikler ile oynanmakta. Oyunda Osmanlı’yı seçip oynamak ayrı bir keyif veriyor.


Company of Heroes 1-2


Yıllardır değişmeyen favorim CoH 1 ve 2 oyunları. CoH 1 çıktığı zaman dönemin (2006~) en iyi strateji oyunu seçilmişti. Keza CoH 2’de çıktığı yılın en iyisi olmayı başardı. Steam’de mevcut olan oyun 2. Dünya Savaşı dönemi teknolojisini konu alıyor. Taktik ve saldırı tarzlarının yoğun ve etkili olduğu oyun. Savaşa üçüncül gözle bakış ve grafikleri ile insanı içine çekiyor. Yaralıları kurtarma, tuzaklar, keskin nişancılar, intihar tankları, topçular, mayınlar ve birçok özelliği barındıran oyun yapısı insana savaşın atmosferini çok iyi hissettiriyor.

Company of Heroes 2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin