Bu yazımızda Nvıdıa Geforce Now üstünde duracağız. 

Nvidia Geforce Now
Nvidia Geforce Now

Nvidia Geforce Now bulut tabanlı çalışan bir servistir, amaç oyunun tüm yükünü bilgisayarın üzerine vermektense veri yoluyla akışı sağlamaktir, peki nasıl oluyor bu ? 

Nvidia’nın paylaşmış olduğu video’da gördüğümüz gibi ilk bilgisayarda Geforce Now kullanılıyor , ikinci bilgisayar ise Geforce Now barındırmıyor. Fark gözle görülür bir şekide duruyor . Peki Geforce Now’u indirmek için ne yapmamız gerekiyor bunlardan bahsedelim .

GEFORCE NOW KAYIT OLMAK

Geforce Now şu an için kapalı beta olarak sunuluyor, bu da demektir ki öncelikle Geforce Now için başvuru yapmamız gerekmekte. Buradan önce Nvidia’ya kaydolup daha sonra başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca belirtmek gerekirse kabul işleminiz 1-2 ay arası sürmektedir.

Nvidia Geforce Now
Nvidia Geforce Now

Kabul edildikten sonra Geforce Now uygulamasını indirip , Steam hesabınızla uygulamaya giriş yapıyorsunuz , burada belirtmek istediğimiz bir şey var ,Steam kütüphanenizde olmayan bir oyunu oynayamıyorsunuz. Ayrıca açık beta’ya çıkarsa Geforce Now ücretli olması bekleniyor. 

pubg fps

Geforce Now uygulamasını indirdikten sonra açacağınız oyun internet hızınıza bağlı olarak 10-200 arası bir fps verecektir. Bizim önerdiğimiz bağlantı hızınız 15Mbps-25Mbps arası olması.

Geforce Now şimdilik MacOS, Windows ve Nvidia Shield platformlarında çalışıyor.Son olarak belitmek isteriz 5 sene önce aldığınız bilgisayarınız var ise ve en yeni çıkan oyunları açmadığı için mutsuz iseniz hemen kaydınızı yapmanızı tavsiye ederiz . Böylece Geforce Now incelememiz bitti, bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle 🙂

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz