Merhaba dostlar bugün donanım arşivi v2.5 çıkmış bulunmakta sizin de istekleriniz doğrultusunda donanım arşivi v2.5 hakkında bir yazı yazıyorum. Doların gitgide yükseldiği donanım fiyatlarının gitgide arttığı bugünlerde bilgisayar toplamak isteyen arkadaşların tek umudu indirime giren donanım parçaları ve fiyat performans oyuncu bilgisayarları oldu. 🎄 İşte tamda bu konuya el atmak isteyen donanım arşivi v2.5 adını verdiği yeni oyuncu bilgisayarını tanıttı. İtopya bilgisayar sponsorluğunda çekilen bu videoyu aşağıya bırakıyorum.

Donanım arşivinden önce aynı özelliklerle sahip bir oyuncu bilgisayarı sitemizin sistem tavsiyeleri bölümüne yüklemiştik. Açıkçası sistemin aynısının yayınlandığını görünce biraz şaşırdım. Donanım sever Abdullah abimiz gibi bende takipçilerimi iyi bir sistem sunmak istiyorum. Fakat sitemizdeki bilgisayar tavsiyesi ile fiyatlar arasında sponsorluk anlaşması olduğu için bazı farklar var buda donanım arşivi V2.5 fiyatını hak eden bir bilgisayar olduğunu gösteriyor. Ben donanım arşivi topladığını bilgisayarı kesinlikle almanızı tavsiye ediyorum. Fakat önerilerimi aşağıya bırakıyorum.

Donanım arşivi V2.5 neler geliştirmeli ?

  • Eklememiz gereken temel şeylerden biri SSD 🏆 bilgisayarda önemini SSD açıklayan bir makaleyi aşağıya bırakıyorum. Ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. SSD almak bilgisayarımıza hız ve dinamiklik katacaktır.
  • SSD Almak Bilgisayarınıza Ne Kazandırır ?

  • Sistemimizde sertifikalı bir güç kaynağı kullansak bizim için daha iyi olabilirdi. Düşük bütçe de bir sistem topladığımız varsayarsak sertifikalı bir güç kaynağı kullanmamız gayet normal. O yüzden voltaj korumalı bir 3 priz kullanırsanız sisteminiz daha güvenli çalışacaktır. Özellikle elektriğin çok kesildiği yerlerdeyseniz işinizi şansa bırakmayın.
  • Evin yakınlarında düşen bir yıldırım yüzünden voltaj korumalı  bir prize bağlı olmayan biraptopum yanmıştı. Fakat televizyonun yanında bulunan ve film izlemek için kullandığım laptop voltaj korumalı priz sayesinde hayatta kalmıştı. Güç kaynağımız da voltaj koruması bulunmakta fakat 5 -10 lira fazla vererek işinizi sağlama almanızı tavsiye ediyorum. Not : Evdeki buz dolabında bozuldu bana yakalım.
  • 8 GB ram bulunan bu sistemde günümüz oyunlarından yeterli performansı verecektir. Fakat 16 GB ram yaparsak bize 5-10 fbs arttı olacağını unutmayalım. ( çift kanal ram teknolojisi merak eden yoruma yazsın  )
  • Dostlarım bugünlük de bu kadar sorularınıza sitemizin Forum kısmına istek ve önerileriniziise yorumlara bırakmayı unutmayınız . Seviliyorsunuz takipte kalın 🙂

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin