Activision‘ın bugün yayınlanan ilk 2022 yatırımcı raporuna göre, 2021’den 2022ye oyuncu kaybetti. 2021’de Call of Duty: Warzone’un muazzam popülaritesi sayesinde aylık 150 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Ve bir yılda 50 milyon oyuncuyu istikrarlı bir şekilde kaybetti.

düşüş

Şimdi, Call of Duty’nin yaklaşık 100 milyon oyuncusu var. Ancak Warzone‘un 2020’de piyasaya sürülmesinden bu yana serinin gördüğü en dik düşüşü yaşadı. Activision, bu düşüşü Call of Duty: Vanguard ve Warzone’daki “düşük katılım” için hayal kırıklığı yaratan satışlara bağlıyor.

Bana kalırsa Call of Duty: Warzone’un ücretsiz oluşu büyük oyuncu çekti. Vanguard‘ın paralı olmasıyla büyük düşüş yaşadı. Ücretsiz bir Call of Duty oyununu herkes oynadı. Ama ücretli olan Vanguard‘ı 50 milyon insan alıp oynamadı.

Warzone’ların düşüşü ortalama Warzone oyuncusu için sürpriz olmayacak. 50 Milyonluk düşüş, sıkıcı mevsimsel eklemeler, yıkıcı dengeleme sorunları ve haftalarca düzeltilmeyecek oyun kırma hatalarıyla başlatılan yeni bir harita da dahil olmak üzere oyunda hayal kırıklığı yaratan bir güncelleme yılı olduğunu yansıtıyor.

Activision, hayranlarının en sevdiği Call of Duty geliştiricisi Infinity Ward’a umutlarını arttırıyor. Stüdyo, bu yılın ilerleyen saatlerinde gelecek olan Modern Warfare 2019’un devamı üzerinde çalışıyor. Ve bir sonraki Modern Warfare’e güç veren motordaki “sıfırdan” yapılan Warzone’un devamına öncülük ediyor.

Warzone 2 ya da Activision ne demeye karar verirse versin, bu yıl bir ara açıklanacak ve 2023’te piyasaya sürülecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here