Oyuncurehberim’den herkese selamlar dostlar. Black Friday yani nam-ı diğer Kara Cuma indirimlerine son 2 hafta kaldı. 29 Kasım’da başlayacak indirimler, tahminen bütün hafta sonu sürecek gibi görünüyor. Bu kadar az zaman kalmışken, sizlere bu 2 hafta içinde bilgisayar donanımları ve aksesuarları hakkında tavsiyelerde bulunmayı düşündük. Bu yazımızda sizlere gaming mouse önerilerimizi sunacağız.

 

DÜŞÜK BÜTÇELİ GAMING MOUSE TAVSİYELERİ;

Frisby FM-G3240K Gaming Mouse + MousePad Set

800 DPI, 1600 DPI, 2400 DPI seçenekleri bulunan ve üzerinde 7 tuş bulunan bu mouse 1.8 metre kablo uzunluğuna sahip. Resimlerde de gördüğünüz gibi kablonun sağlamlığı ve mouse üzerindeki renkli aydınlatmalar bu fiyat etiketindeki bir ürün için oldukça iyi özellikler. Yanında verilen mouse pad ile birlikte ürünün fiyatı 45,95 TL ve bize göre tam bir bütçe dostu.

Link; http://bit.ly/2QUZPrO

FİYAT/PERFORMANS GAMING MOUSE TAVSİYELERİ;

 

Gamepower Icarus RGB Optik Gaming Mouse

RGB ve makro artık oyuncular için olmazsa olmazlardan diyebiliriz. Gamepower markasının yeni çıkan bu ürünü RGB aydınlatma ve 9 tuş ile makro ihtiyacınızı karşılıyor. Resimlerde de gördüğünüz gibi RGB aydınlatma sevenler için harika bir mouse bence. Kaymaz dokusu, ergonomik yapısı, 20 milyon tıklanma ömrü, hızlı tepki süresi ve özellikle 10.000 DPI değeri ile tam bir F/P ürünü diyebiliriz. Ürünün fiyatı 201,90 TL

Link; http://bit.ly/2qMSLmx

SteelSeries Rival 110 Siyah Optik Gaming Mouse

Özellikle E-Sporcuların ve bazı arkadaşlarımın da tercihi olan Rival 110 gerçekten fiyatına göre en sağlam ve en kullanışlı mouse diyebiliriz. Gelin detaylı özelliklerine bir bakalım;

    • SteelSeries TrueMove1 7,200 CPI, 240 IPS ve 30g optik sensör, özellikle profesyonel düzeydeki oyunlarda dünyanın önde gelen sensör üreticisi ile birlikte geliştirildi.

    • 6 tuşlu, ergonomik sağ elini şekillendiren sponsorlu sporcularımızın geri bildirimleri ile rafine edildi. Rival 110’un her iki tarafındaki dayanıklı dokusu maksimum kavrama sağlar.

    • 30 milyon tıklama garantili anahtarlarla donatılmış olan sol ve sağ fare düğmeleri, rakip oyuncuların taleplerini karşılayan yıllarca tutarlı tıklamalar sağlar.

Hafif ve ultra dayanıklı malzemeler fare ağırlığını 87.5g’ye düşürür ve hızlı ve doğal el hareketi sağlar.

SteelSeries Engine 3 yazılımı ile tüm ayarlarınızı yapılandırabileceğiniz ve 2 metrelik kablosu ile harika bir F/P ürünü olan Rival 110’un fiyatı ise 285,49 TL

Link; http://bit.ly/2XNS2gW

YÜKSEK BÜTÇE MOUSE TAVSİYELERİ;

SteelSeries Rival 310 Siyah Optik E-Spor Gaming Mouse

Gelelim üst segment amiral gemilerine. İsminde de gördüğünüz gibi bu mouse en iyi e-spor mouselarından biri. Profesyonel oyuncuların geri dönüşleri ile hazırlanmış bir mouse olduğunu bilmelisiniz, yani bu ürünün özellikleri tam da istediğiniz gibi. Gelin her özelliğe tek tek yakından bakalım.

Dünyanın İlk Gerçek Birebir Espor Algılayıcısı
SteelSeries TrueMove3 algılayıcı teknolojisi, ultra düşük gecikme süresi için gerçek birebir takip ve nokta atışı doğruluğa sahiptir.
Özel Ayrı Tetikleme Düğmeleri
Omron ile birlikte tasarlanmış endüstriyi yönlendiren 50 milyon tıklama garantili mekanik anahtarları içeren özel ayrı tetikleme düğmelerimiz, uzun ömürlü dayanıklılık ile birlikte hızlı ve tutarlı tıklama hissi veriyor.
Maksimum Konfor
Sağ elini kullananlar için ergonomik tasarım, tüm tutuş stilleriyle denge ve hız sağlıyor. Türünün ilk örneği silikon yan tutuşları, olağanüstü konfor ve tutuş sunuyor.
Performans için tasarlandı
Güçlü 32 bit ARM işlemci, düşük gecikme süreli performans sunar ve LAN etkinlikleri ve turnuvalarda yazılım özgür kullanımı için CPI ayarlarını, düğme düzenlemelerini ve aydınlatma efektlerini kaydetmenize izin verir.

İLK GERÇEK ESPOR OYUN ALGILAYICISI
TrueMove3, endüstri lideri PixArt ile özel olarak üretilmiş 12.000 CPI, 350 IPS optik algılayıcıdır. Sadece CPI’a odaklanmak yerine, TrueMove3 gerçek birebir takip için tasarlanmıştır. Bir mousepad üzerinde belirli bir mesafeyi taşımak, gecikme süresi, interpolasyon olmadan veya titreşim azaltmayı etkilemeden, ekranda aynı tam mesafeyle sonuçlanır.

“Kazanıyorum çünkü en iyisi olmak için çok çalışıyorum ve buna yetecek teçhizata ihtiyacım var. Bu yılın başından beridir Sensei 310 prototipiyle kazanıyorum. Bununla işim bittiğinde milyonlar kazanmış olacağım.”
Syad “Suma1L” Hassan, Evil Geniuses’tan Profesyonel Dota 2 oyuncusu.

MALZEME ÖNEMLİDİR
Rival 310 bir oyun mouse’u için bir dizi ilk sunmaktadır. Şaşırtıcı derecedeki 88,3 gramlık hafifliği ile Rival 310 için her malzeme işlevsellik, ağırlık azaltma ve aşırı dayanıklılık için özellikle hazırlanmıştır.

Silikon Yan Tutuşlar
Bir ömürlük kullanım için oyunculuğun ilk saf silikon yan tutuşları.

Parmak İzine Dayanıklı Kaplama
Parmak izine dayanıklı yarı sert mat üst kaplama.

Fiberle Güçlendirilmiş Plastik
Fiberle güçlendirilmiş plastik, daha hafif fakat daha güçlü mouse yapısı sunar. SteelSeries Engine 3 yazılımı ile tüm ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz. Ürünün fiyatı 497,38 TL

Link; http://bit.ly/2XMlofK

Corsair Glaive RGB Siyah Optik Gaming Mouse

Evet gelelim yazımızdaki en yakışıklı fareye 🙂 Gerçekten görünüşüne bayıldığımı söylemeliyim. Corsair markasının güvenilirliğine ve sağlamlığına olan güvenimiz tam. Ramleri, kasaları, ssdleri ve özellikle son zamanlarda harika soğutma sağlayan sıvı soğutma sistemleri ile tüm oyuncuların gönlünü kazanmış bir marka.

CORSAIR GLAIVE RGB, performans ve konfordaki en üst düzey oyun faresidir. Konturlu şekli uzatılmış oyun için tasarlanmıştır. Özel yüksek hassasiyetli 16000 DPI optik oyun sensörü, maksimum performans sağlar.
Yorulmadan daha uzun ve daha iyi oyunlar oynamak için ultra konforlu bir tasarım yaşayın.
Ultra hassas ve yüksek hızlı izleme motoru ile savaşın. Herhangi bir düğmeye makrolar atayın ve CORSAIR Utility Engine (iCUE) ile dinamik aydınlatma efektleri oluşturun.Oyun sol ve sağ düğmeler için özel olarak ayarlanmış düğme anahtarları çok hızlı yanıt verir ve 50 milyon tıklama için derecelendirilir.

İCUE yazılımımızın desteklediği GLAIVE RGB’nin 3 bölgeli dinamik RGB arka aydınlatmasıyla canlı RGB aydınlatma efektleri oluşturun. Kafanızı oyuna sokmak için daha fazla zaman ve daha az zaman ayarı yapmak için yolda seçtiğiniz bir profili seçin

CORSAIR GLAIVE RGB, rakipsiz performans ve eşsiz konfor için tasarlanmıştır. Konturlu şekli oyun saatinden bir saat sonra saf konfor sağlar. Değiştirilebilir başparmak tutamakları ile oynama şeklinize göre özelleştirin ve eliniz için üretilmiş bir farenin kontrolünü tecrübe edin.Her hareketi, 1 DPI adımlara kadar ayarlara ve neredeyse tüm mouse pad’lerde ince ayarlara izin veren ultra hassas, yüksek hızlı izleme motoru ile yapın.Herkese uyan tek beden yok. Tamamen özel bir oturuş için üç başparmak kavrama stilinden birini seçin ve en üst düzeyde rekabet edin.

Gelelim fiyatına; görünüşü, özelliklerini ve sağlamlığını düşünürsek fiyatı normal gibi geldi diyebilirim. Fiyatı 518,81 TL

Link; http://bit.ly/33nz6XJ

Logitech G903 Lightspeed Kablosuz Siyah Optik E-Spor Gaming Mouse

Bu nasıl tavsiye rehberi? Hiç kablosuz mouse yok dediğinizi duyar gibiyim. Pastanın çileğini sona sakladık. Sebebini tahmin edersiniz diye düşünüyorum… PARA 🙂 Malesef E-Sporcu mouse veya klavyelerinin kablosuzları kablolu olanlar kadar hızlı olamıyor. Aynı kötü deneyimi bende yaşadım. Ama tabi yüksek bütçe ayırabilecekler için durum burda değişiyor. Yazımızda ki en pahalı kablosuz mouse olan G903 kablolu fareler kadar hızlı diyebiliriz. Gelin özelliklerine bakalım.

Yüksek baskı hissettiğiniz anlarda gecikme süresi, kazanmanızı sağlayan veya kaybetmenize neden olan faktör olabilir.Yüksek baskı hissettiğiniz anlarda, gecikme süresi kazanmanızı veya kaybetmenizi sağlayan faktör olabilir. Kazanılacak ya da kaybedilecek milyonlar söz konusuyken, en iyi esporcular G903’e rahatlıkla güvenebilirler. 1 milisaniyelik bildirim hızına ve yüksek oranda optimize edilmiş 2,4 GHz kablosuz bağlantıya sahip G903, profesyonel seviyede refleks gösterebilmeniz için inanılmaz yanıt verme özelliği sunar.

G903, pek çok kişi tarafından piyasadaki en iyi oyun mouse’u algılayıcısı olduğu düşünülen PMW3366 optik algılayıcı ile donatılmış olarak gelir. PMW3366, her hızda olağanüstü izleme doğruluğu ve tutarlı yanıt verme özellikleri sunarken, tüm DPI aralığı (200-12.000 DPI) boyunca sıfır yumuşatma, filtreleme ya da hızlanmaya sahiptir. Daha yüksek hassasiyet ve hız için, sensörü oyun yüzeyinize göre ayarlamak üzere Logitech Gaming Software yüzey ayarlama özelliğini kullanın.

G903’ün her bileşeni, stabilite korunurken ağırlığın azaltılması için optimize edilmiştir. Yapının her öğesi, ince duvar kalıplamadan çukur “telli” süper kaydırma tekerleği tasarımına kadar, mümkün olan her miligram çıkarılmak üzere analiz edilmiş ve ayarlanmıştır. Sonuç: Uzun kullanım süreleri boyunca konforu maksimize eden ve harekete daha hızlı yanıt verebilen yalnızca 110 gramlık bir kablosuz mouse.

Tümüyle yapılandırılabilir tuş düzeni ve her iki elle kullanıma uygun tasarım; avuç içi, pençe ve parmak ucu kavrama dahil neredeyse tüm mouse kavrama tarzlarına uyar, sol ve sağ elle kullanımı mümkün kılar. Fazladan biraz daha ağırlık isteyenler için G903 isteğe bağlı olarak 10 gramlık çıkarılabilir ağırlıkla gelir.

G903, algılayıcı güç tüketimini önemli ölçüde azaltan, özel ve çok hassas bir teknolojiyle donatılmıştır. Böylece bir kez şarj ederek 32 saat boyunca kesintisiz oyun oynayabilirsiniz. Logitech Gaming Software’de bulunan Battery Assistant sizi şarj düzeyi hakkında bilgilendirir ve kalan pil ömrünüzle ilgili tahminde bulunur.

Oyununuzu kesintiye uğratmadan kablolu ve kablosuz modlar arasında sorunsuz geçiş için veri ve şarj kablosunu takın. LIGHTSPEED USB alıcı-vericinizi yakınınızda tutmak için dahili USB adaptörü kullanın, kablolu ve kablosuz modlar arasında hızlıca geçiş yapın.

Logitech G, yeni oyun çağını başlattı: Kablosuz çağı. Ödüllü G900 ve G403 oyun mouse’larıyla eşsiz oyun oynama hassasiyeti, hızı ve gecikmesiz kablosuz performansı sunabildiğimizi kanıtladık. Şimdi de şarj süresini denklemden çıkarıyoruz. Siz oyun oynarken ve dinlenirken G903 ve G703’ün şarjının bitmesini önleyecek, dünyanın ilk ve tek kablosuz oyun mouse’u şarj sistemi olan POWERPLAY’i ekleyin.

G903, 10 gramlık çıkarılabilir ağırlık modülüne sahiptir. Böylece POWERPLAY şarj sistemini kullanmıyorken, mouse’u tercih ettiğiniz ağırlığa göre ayarlayabilirsiniz.

G903’ün çok hassas teknolojisi genelde sıcaklık, nem, yıpranma ve parçalar arasındaki farklardan kaynaklanan verim kaybını minimuma indirirken hızı ve pil ömrünü maksimuma çıkarır.

Hızlı tıklama geri bildirimiyle net tıklama hissi için sol ve sağ mouse düğmelerine metal yay gerginliğini ayarlayan sistem ve metal eksenli menteşeler yerleştirilmiştir. Bu sistem, her tıklamadan sonra daha hızlı yenileme sağlayarak geri dönüşü azaltırken düğmeler ile anahtarlar arasındaki mesafeyi azaltmaya da yardımcı olur. Ayrıca bu sistem tıklamadan tıklamaya daha düşük, daha tutarlı ve tahmin edilebilir tıklama gücü sunar.

Dahili bellek sayesinde, ayarlarınızı istediğiniz yere götürebilirsiniz. Ayarlarınızı mouse belleğine kaydedin ve ek yazılıma ya da oturum açmaya gerek duymadan ayarlarınızı dilediğiniz bir PC’de kullanın.

Logitech Gaming Software’i kullanarak sık kullandığınız komutlarını ve makroları 11 tuşun her biri için programlayın.

Brilliant RGB; tarzınıza, sisteminize veya ortamınıza uyacak aydınlatma rengini ve parlaklığını seçmenize olanak sağlar. Logitech Gaming Software sayesinde 16,8 milyon renkten oluşan bir yelpazeden istediğinizi seçebilir, aydınlatma düzenlerini ve efektlerini diğer Logitech G aygıtları ile senkronize edebilirsiniz.

Anında DPI değişimi, keskin nişancı ateşi için piksel duyarlılığında nişan almaktan (200 DPI) 180 derecelik dönüşler için ışık hızında manevralara (12.000 DPI) kadar 5 farklı hassasiyet ayarı programlamanıza ve bu ayarların arasında geçiş yapmanıza olanak sağlar.

Üst düzey oyunculara özel, üst düzey bir mouse diyebiliriz. Logitech’in bir nevi amiral gemisi olan G903’ün fiyatı 1.246,13 TL

Link; http://bit.ly/2rrvuXm

Umarız ki büyük indirim günlerinin öncesinde aklınızda ki kafa karışıklığını biraz da olsa gidermişizdir dostlar. En yakın zamanda farklı tavsiyelerimizle yeniden görüşene kadar kendinize iyi bakın, hoşçakalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz