Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Alınır? En Güvenli Platform Hangisi?

Bu yazımızda kısaca bitcoini anlattık. Bitcoin nedir ne değildir? Bitcoin nasıl alınır? Nerden alabilirim? gibi sorulara yanıt verdik. Keyifli okumalar.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş, vs. ile ilişiği olmayan elektronik bir para birimidir. Virgülden sonra 100-milyonuncu basamağa kadar birimlere ayrılabilir. Ayrıca deep web’te en çok kullanılan para birimidir.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin satın alabilmek için yurtdışı veya yurtiçi borsalarda hesap oluşturup emir girmeniz gerek. Emir girmekten kastım alış emri girmeniz ve almanız lazım. Tabi öncesinde hesap oluşturup, para yüklemesi yapmanız lazım. Bir kaç alım-satım işleminden sonra o borsayı iyice öğrenirsiniz. Alım-satım rehberleride yayında olacak takipte kalın.

En Güvenli Platform Hangisi?

Önereceğim platform yurtdışı kaynaklı olacak ama Türkiye ekipleride mevcut. Dünyada en çok kullanılan platformların başında gelen Binance’yi öneriyorum size. Yeni başlayanlar rahat alışabilsin diye platformda lite ve pro seçenekleri var. Aşağıda bulunan linkten kayıt olduğunuz takdirde %10 komisyon iadesi alıyorsunuz.

bitcoin nasıl alınır

%10 komisyon iadesi nedir?

Platformlar belli bir gelir elde edebilmek için alım-satım işlemlerinde komisyon keserler. Mesela 1000TL’de 1TL gibi cüzi miktarda komisyon alırlar.(rakamlar tahminidir) Verdiğim linkten kayıt olduğunuz takdirde 1TL değil 0.90TL gibi bir komisyon alırlar. Eğer verdiğim link harici kendiniz kaydolursanız bu indirimden faydalanamazsınız.

Kayıt olmak için tıklayınız.

Her hangi bir soru kafanıza takıldıysa aşağıda bulunan yorumlar kısmından sorabilirsiniz. Kendinize iyi, bakın sağlıcakla kalın. Aynı zamanda bol kazançlar 🙂

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz