Dostlar merhaba bugün sizlerle birlikte yavaş bilgisayarları hızlandırma yöntemlerine bakacağız. İnternet ortamında bilgisayarı hızlandırmanın bir sürü yöntemler olsa da en etkili ve en iyi yöntemleri size sıralayacağım. Bir bilgisayarın nasıl hızlandırmanın temel mantığı sizde anlatmak istiyorum. Aslında bilgisayarımız tamamen yazılım kodlarından oluşan bir uygulama bütünü yani bilgisayarımız bu yazılım kodlarının ne kadar hızlı şekilde okursa o kadar hızlı açılır ve o kadar hızlı olur. Peki bilgisayarda okuma hızını ne belirliyor ?

1-DEPOLAMA

Dostlar hızlandırmanın 1. yöntemi hızlandırma ya hoşgeldiniz. Milgisayarın okuma ve yazma hızını depolama aylıklara belirler. Bilgisayarın hızlı olmasını sağlayan temel şey SSD’dir. Bu yüzden SSD almanızı tavsiye ediyorum. SSD iyi yanlarını bahsetigim bir makaleyi de aşağıya bırakıyorum.

SSD Almak Bilgisayarınıza Ne Kazandırır ?

2-Gereksiz Depolama

 

Gelelim gereksiz depolama konusuna dostlarım gereksiz depolama bilgisayarımız okuma hızını düşürür böyle bilgisayarımız yavaşlar. Gereksiz depolama , ön bellek , ramlere uygulanan gereksiz yüklemeleri temizlemek ve bilgisayarınızı hızlandırmanıx  için size önerdiğim program ccleaner kullanıcı yorumu ve memnuniyeti açısından baya üst planda💞

İndirmek için tıkla

İstek ve önerilerinizi yorumlara bırakmayı unutmayız.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz