Bu gün,20 Temmuz 2019 Yıllar nasılda hızlı geçmiş değilmi? Sanki daha dün dışarıda top koşuşturuyorduk.Neyse ben olayımıza dönmek istiyorum.Bu gün aslında önemli ve benim düşüncemle anılması gereken bir gün.20 Temmuz 1969 yani Apollo 11‘in Aya İnişinin tam 50. yıl dönümü.Ben uzaya merak salmış birisi olarak bu tür günleri önemserim.Ve bana göre herkesin önemsemesi gerek çünkü bilime dair önemli bir adım atıldı 20 Temmuz 1969’da.Mesela 30 ocak 2019 tarihinde’de Chandrayaan-2 Aya doğru yol almaya başlayacak.Unutmayın her zaman bilim önemlidir ve değer vermeniz gerekir.İster dersleriniz çok iyi olsun ister çok kötü olsun.Şahsen benim derslerim (Sayısal derslerim) hiçte iyi değil ancak yaptığımız testlerde benim uzaya çok fazla merakım olduğu ortaya çıktı.Yani şunu demek istiyorum eğer bir alana ilginiz varsa derslerinizin iyi olmasına gerek yoktur.

Apollo 11 16 Temmuz 1969’da yerel saatle 09:32’de Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’nin 39 numaralı kalkış üssünden Ay’a doğru yola çıktı,toplamda 386 bin kilometrelik yolculuk yaptılar ardından 76 saat sonra Aya vardılar.Ve o meşhur söz ‘Benim için küçük,insanlık için büyük bir adım adım’ dediği canlı yayın anlık olarak dünya genelinde 600 milyondan fazla izlendi.Aya ilk ayak basan kişi Neil Armstrong daha sonra ikinci ayak basan insan ise Buzz Aldrin’dir

Not;Amerikan ABC, CBS ve NBC kanalları Apollo 11’in Ay görevini yayımlamak için 10 milyon dolardan fazla para harcamışlardı.

Google’da Bu gün için bir video hazırladı.

Aya Bıraktıkları Not;Burada Dünya gezegeninden insanlar ilk kez Aya ayak bastılar,M.S Temmuz 1969.Tüm insanlık adına barış için geldik.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin