Merhaba dostlarım yine bir donanım haberleri ile karşınızdayım. İntel’in yaptığı ataklara karşı AMD adeta bizim elimiz armut toplamıyor diyerek (kesin yaşandı) yeni işlemcisi olan Athlon işlemcileri resmiyet kazandırdı. İnternette çıkan yalan yanlış haberleri size bildirmek için resmiyet kazanması yani bu günü bekledim. Karşımızda Athlon serisinin 4. işlenmeci yer alıyor. Athlon serisi AMD nin daha önceden ürettiği bir seriydi fakat yenilenen ve fiyat performans konusunda iyileştirilmiş gibi duruyor.

AMD Athlon 200GE Bize Neler Sunuyor ve Fiyatı nedir ?

  • Athlon serisinin 200GE iki zen zaman çekirdeği ve 4 izlekc birimi yer alıyor (sanal çekirdek)
  • Taban hızı 3.2Ghz çekirdek başına 522Kb seviye iki olarak belirlenirken seviye 3de ise 4mb olarak belirlendiği söyleniyor.
  • Saatteki frekansı 1000 MHz seviyesinde ve 35watt güç tüketiy
  • 55 dolarlık fiyat etiketiyle (400tl ) satışa sunulması bekleniyor.

Diğer Modelleri Nelerdir

AMD Athlon 220GE ve 240GE modelleri mevcut fakat özellikleri hakkında hiçbir açıklama yapılmamış. Sürpriz bir şekilde dört çekirdekli olması dileğiyle 😀 Birde AMD Athlon pro 200GE bu işlemlerin ise kurumlara yönelik hazırlanmış olduğu tahmin ediliyor. Güvenlik çözümleri  arttırılıyor. İşlemicinin fiyatı açıklanmadı.  Ryzen apu serisine pro verisyonda eklenmiş oldu .

Testler

Athlon benchmark testlerinde pentium g4560 karşına alarak gel gardaşım vs atalım değiştir. R3 %3 sistem performansında %19 grafik performansıda ise %67 bir kazanım sağladı görünüyor. Bizim tek temenlimiz GTX1050Ti ekran kartını besleyecek 500 TL’nin altında ve işlemci olması bu sayede de ucuz oyuncu bilgisayarları imkan sağlamış olacağız. İstek ve önerilerinizi yorumlara bırakmayı unutmayınız. Sol altta bulunan kırmızı canlı tıklayarak bildirimleri açabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin