Merhaba dostlarım 5000 TL oyuncu bilgisayarı toplama rehberimize hoşgeldiniz. Instagram sayfamızdaki istekleri üzerine daha önce çeşitli bütçelerde bilgisayar toplama rehberi yapmıştık. Sıra 5000 TL ‘ lik oyuncu bilgisayarı toplama rehberine geldi. Dostlar sizin de bildiğiniz gibi bilgisayar toplarken nasıl topladığımız ve nasıl gelişebileceğini anlatıyoruz. İstek ve önerilerinizi yorumlara sorularınızı sitemizin forum kısmından sorabilirsiniz. Şimdi gelelim 5.000 TL’lik oyuncu bilgisayarını nasıl topladık. ✅

5000 TL Oyuncu Bilgisayarını Nasıl Topladık !!!

Kasa:

  • F/P oluşundan ve şık tasarımı sayesinde sizi menmun edecegini düşünüyorum. Aynı zamanda kaynağıcamlı yapısı sayesinde şık ve güzel bir kasa bence Power Boost markasının kalitesini ortaya koyuyor.

Ekran Kartı:

  • Ekran kartı seçimi GTX 1050 ti serisinin Asus cerberus modelini tercih ettim. GTX 1050 ti ekran kartı şu an piyasada bulunan her oyunda bize rahatlıkla yetecektir. Fiyat performans oluşundan dolayı GTX 1050 ti ekran kartı milli ekran kartımız olduğunu söyleyebilirim.

Depolama:

  1. Depolama konusunda hard diskinizin yanına SSD kullandık. Bir bilgisayarın temel hız kaynaklarından biri olan SSD bilgisayar toplayan biri olarak önemli yüksek olduğunu söyleyebilirim. SSD önemini açıklayan bir makaleyi aşağıya bırakıyorum. SSD almak ne kazandırır.

İşlemci:

  • İşlemci konusunda ryzen 3 1300x kullandım. F/p oluşundan ve 4 çekirdekli yapısı sayesinde darboğaza yol açmıycaktım . Aynı zamanda gtx 1060 taksanız bile rahatlıkla besleyecegini şöylebilirim.

Anakart:

  • F/p konusunda AMD tarafında güzel anakartlar ortaya koyan Asus, a320m- r serisi ekran kartı ile bütçeden tasarruf etmemizi sağlıyor. Sistemimize her konuda rahatlıkla yeteceğinide şöylebilirim.

Ram:

  • Yüksek hız değerleri ve rakipleri oranla düşük fiyatı ile gskill ramleri gönlümüzde tat kurmuştu. Bu sisteme kırmızı tasarımı ile ekran kartımızla uyumlu olacak aegis serisinden kırmızı ramizi seçtik.

Güç kaynağı:

  • Güç kaynağımız sistemize rahatlıkla yetecektir. Sertifikalı oluşu bize her daim bir artı olacaktır.✅

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin