Merhaba dostlar bugün sizlerle birlikte istemiş olduğunuz 4000 TL’lik oyuncu bilgisayarı toplama rehberi sizinle paylaşıyorum. Bilgisayar toplamaya başlamadan önce uzun bir karşılastırma aşamasından geçtim. Bilgisayarımızın iyi ya da kötü yanlarını ve  nasıl geliştirebileceğimizi açıklayacağım. Sözü fazla uzatmadan parçaları neden seçtiğini geçiyorum.

İçindekiler

4000 TL Oyuncu Bilgisayarını Nasıl Topladım !!!!

Kasa ve Güç Kaynağı :

Sisteminize yetebilecek bir güç kaynağı ve kasayı set şeklinde almak istedim çünkü bütçemiz için daha iyi olacaktı. Power Boost VK Bo41w serisi  g 400w güç kaynağı  içinde olan kasasını seçtim fakat kendine bütçenize ve zevkinize göre farklı kasalar seçebilirsiniz. Aynı zamanda güç kaynağının sertifikalı olmasını öneriyorum. Fakat sistemimizde bulunan güç kaynağı sertifikalı değil. Bu yüzden voltaj korumalı priz kullanmak bizim için olası bir elektrik kesintisi veya voltaj yükselmesinde daha iyi olacaktır.

Depolama :

Depolama konusunda milli harddiskiniz olan Seagate Barracuda serisinden bir tercih yaptım . Özellikle oyun oynayacakgımız bir bilgisayar olduğu için SSD şart olduğunu söyleyebilirim. Paramız olduğu zaman zamanla ekleyebileceğiniz bir parça 🎈 aynı zamanda SSD önemi açıklayan bir makaleyi aşağıya bırakıyorum. Depolama alanını isteklerinize göre değiştirebilirsiniz.

SSD Almak Bilgisayarınıza Ne Kazandırır ?

İşlemci :

4000 TL ye 1050 ti ekran kartına sahip bir bilgisayar toplamak istiyordum. Bu yüzden ekran kartımızı rahatlıkla besleyebilecek bir işlemli seçmek istedim. 4 çekirdekli yapısı sayesinde darboğaza olanak sağlamıycak Ryzen r3 1200 işlemcisi seçtim .

Anakart :

İşlemcimize uygun f/p serisi olan a320m serisi anakartlar işimizi rahatlıkla görecektir. F/p konusunda iyi olduğu için Asus prime a320m anakartını seçtim.

Ram :

Günümüzde 8GB bir ram bütün oyunlar için yeterli durumda fakat gelecekte 16 gb çıkartabilirsiniz. 8 GB’lık önerme aşağıya bırakıyorum.

Ekran Kartı :

Asus f/p iyi olan konusunda Phoenix olarak sundugu GTX 1050 ti ekran kartını tercih ettim. Ekran kartında görselle önem veren arkadaşlar daha değişik modeller alıp rahatlıkla kullanabilir.

Aynı zamanda sitemizin Forum sayfasından sorularınızı bekliyorum. İstek ve önerilerinizi yorumlara yazmayı unutmayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz