Merhaba dostlar bugün sizlerle birlikte Instagram’da dmlerine yetişemedim bir  günlerdeyiz. Bilgisayarla ilgili her türlü soruyu elimden geldiğince cevaplamaya çalışıyorum. İşimi kolaylaştırmak için de web sitesinde yazılar yazıyorum. Sizin istekleriniz yön bulan bir sayfayız. Bugün düşük bütçeye sahip bir oyuncu bilgisayarı toplayacağız. Dolar kuru sürekli değiştigi bu günlerde fiyatlarda değişebilir. Düşük bütçe de topladığımız bu bilgisayarın eksi yönleri olacaktır. Paranız oldukça bilgisayarınıza katkı yapabileceğiniz , Bilgisayarınızı geliştirebileceğiniz bir sistem önereceğim. Önereceğim sistemlerde bugün için en iyi performansı vermesi ve geleceğe yönelik olmasına hedefliyorum. Lafı fazla  uzatmadan sistemi nasıl topladığıma geçelim.

2500 TL Oyuncu Bilgisayarında Parçaları  Neden Seçtim !!!

İşlemci:

  • İşlemci seçimi dahili grafik kartına sahip olan AMD r3 2200g modelinden yana kullandım. Dahili grafik kartı işlemcinin içinde bir ekran kartı olduğu anlamına gelir. Bütçemiz kısıtlı olduğundan 800TL hem ekran kartı hem de dört çekirdekli işlemciye sahip olduk. 2200g işlemcinizin içinde bulunan Vega 8 dahili grafik kartı pubg dahil olmak üzere bize rahatlıkla yetecektir.

Anakart :

  • Fiyat performans oluşundan dolayı Asus a320m – r serisi anakartını öneriyorum. Her konuda bize rahatlıkla yetecektir. Fakat biraz daha parası olan arkadaşlar 4 RAM slotlu bir anakart kullanabilir. Vega 8 dahili grafik kartından tam performans almak için çift kanallı RAM teknolojisini kullanmalıyız. Bu anakartınızın bütün RAM slotların dolacagı anlamına geliyor. Gelecekte 16 GB RAM’i çıkmamız için 4 RAM slotlu bir anakart gelecek için daha iyi olur. Fakat şu anda 8 GB piyasada oynayamadığınız hiçbir oyun bulunmamakta bu yüzden 8GB rahatlıkla yeterlidir.

RAM :

  • Dahili grafik kartında yüksek performans almak için çift kanal teknolojisini kullanacağımızı söylemiştik. Bu yüzden 2X4 GB Ram tercihinde bulundum.

Kasa:

  • Güç kaynağının da içinde bulunduğu Power boost VK -1624 serisi kasasını seçtim . İsteyen kullanıcılar kendine isteklerine göre Kasa seçimlerini değiştirebilir.

Depolama :

  • Depolama konusunda barracuda 500gb bir harddisk kullandım. İsteyen kullanıcılar kendi ihtiyaçlarına göre daha yüksek depolama alanlarına çıkabilir.

 2500 TL oyuncu bilgisayrının İyi ve Kötü Yanları

Dostlar dediğim gibi 4 RAM slotlu ve anakart tercih ettiginiz zaman gelecek için daha iyi olabilir. Aynı zamanda bilgisayar alınması gereken temel şeylerden biri SSD bununla ilgili bir makaleyi aşağıya bırakıyorum. Çünkü SSD önemi cidden çok fazla .😘 Dostlarım aynı zamanda gelecekte takacağımız ekran kartı için güç kaynağımız yetersiz kalabilir. Şu an sertifikalı bir güç kaynağı bulunmamakta bu yüzden voltaj korumalı bir priz kullanın. Ama bütçesi olan arkadaşlar Kasa ve güç kaynağını değiştirebilir. 450w bizim için yeterli olacaktır. Gelecekte sınır olarak gtx1050ti ekran kartı dahil olmak üzere darboğaz sorunu yaşamadan kullanabilirsiniz. Paranız olduğunda seneye GTX 1050ti ekran kartı taktığımız zaman bomba olacaktır. birinci önceliğiniz SSD almak olsun. Bu günlük de bu kadar işlemci ve ekran kartının YouTube’a yazıp game test derseniz alabileceğiniz fps görebilirsiniz. İstek öneri veya kullanıcı yorumları bırakmayı unutmayınız. İyi günler dilerimm❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

SSD Almak Bilgisayarınıza Ne Kazandırır ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin