Merhaba dostlar bugün sizlere hem ileriye dönük ama aldığınızda sizi 2-3 yıl idare edicek ve fiyatı durumunda rakipleri arasında eşi benzeri olmayan ve oyun performansı bakımında rakiplerini geride bırakan bir sistem derledik. Bu fiyat bandında etrafta apu sistemler dolaşırken sizlere onlara göre çok daha iyi bir performans alıcağınız bir sistem toplamak istedim. Umarım beğenirsiniz.

Intel Pentium GOLD G5400

Bu işlemciyi seçme sebebim hem fiyat/performans olması hemde oyunlara dönük olarak tek çekirdek performansının benzer fiyatta bulunan AMD işlemcilere göre daha iyi bir oyun performansını sağlamasıdır.

MSI H310M PRO-VD

Bu anakartı seçme sebebim Intel’in yeni nesil(8.nesil) işlemcilerinin ve daha sonra gelicek işlemcileri desteklemesi. İlerde sistemi değiştirir iken anakart değiştirmek zorunda kalmayıp yanına ayrı olarak ddr4 ram de ekleyebilirsiniz.

ADATA XPG GAMMIX D10 8GB

ADATA adını ilk defa duyan dostlarımız olabilir. ADATA köklü markalardan biridir. Ülkemizde adı pek duyulmasada yabancı kanallarda sıkça kullanılan fiyat/performans bir ramdir. Fiyatı açısından sisteme bu rami uygun gördüm.

MSI GeForce GTX 1050 AERO

Ekran kartı kısmında çok güç tüketmeyen ve fiyatı bakımından rakiplerini geride bırakan ve tek fanı olmasına rağmen harika işler çıkaran MSI’ın AERO modelini koymak istedim.

WD 3.5″ 500GB Caviar Blue

7200rpm olan bu hdd fiyatı bakımından diğer hddlere göre daha önde bulunuyor. 500gb seçmemde ki sebep ise diğer parçalara(mesela ekran kartı) daha fazla bütçe ayırıp genel fiyata bakarak rakiplerine karşı daha iyi bir performans elde etmekti. Tabi ki sisteme sonradan 1tb hdd eklenip hafızası geliştirilebilir.

Power Boost VK-1630

Kasamız çok şık bir kasa değil ancak bütçemizi lükse değilde performans ayırdığımız için böyle bir kasa tercih ettim. Kasamızın yanında gelen 500w psu da sistemdeki bütün parçaları fazlasıyla besleyebilecek güçte. İsterseniz biraz daha vererek daha şık bir kasa tercih edebilirsiniz.

Sisteme bu linkten ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin