Merhaba dostlarım bu gün bilgisayar hızlandırma yöntemlerinden bahsedecegiz.  2020 yılında bizim sayemizde yavaş bilgisayar kalmasını istemiyoruz. Bu yüzden çeşitli yöntemler ve uygulamala önereceğiniz bu sayede bilgisayarınız eskisinden hızlı olacak.  

Bilgisayar nasıl hızlanır , neden yavaşlar ?

Pc hızlandırmadan önce bilgisayarımızın neden yavaşladığını çözmemiz lazım ki ona göre bir yöntem izleyelim . Simdi bilgisayarımızı yavaşlatan sebepler neymiş hep birlikte bakalım.

  • Gereksiz açılan uygulamalar

    Bilgisayarımızı  açıldıktan sonra windows kendine gelmesini bekleriz. Bu sırada bilgisayarımız  açılır açılmaz , başlayan çeşitli uygulamalar olabilir birkaç örnek vermek gerekirse : skype , discord , steam gibi  bu tarz uygulamaları bilgisayar başlarken değilde siz istediğiniz zaman açmak için ayarlarsanız bilgisayarınız kendine daha hızlı gelecektir.

  • Birden fazla güvenlik programı

    Arkadaşlarım ve çevremdeki insanların  bilgisayarına baktığım zaman birden fazla virüs koruma programları kullandıklarının farkına vardım.  Bu tarz programlar bilgisayarda arka planda sürekli çalıştığı için hem bilgisayarınızı başladıktan sonra hemde  günlük kullanımda bilgisayarınızın yavaşlamasını sağlayan sebepler arasındadır .

  • Windows ‘un güncel olmaması 

    Windows gelen güncellemelerin hiç icerigine baktınız mı bilmiyorum ama  gelen güncellemelerin çogu optimizasyon ve güvenlik içinidir. Uzun zamanlar güncelenmeyen bir sistem optimizasyon sorunu yaşayacağı için sisteminizin yavaş olmasını sağlar.

  • Depolama Alan Dolulugu

Sistemimizde kullandığımız harddisk ve SSD ‘ in  fazla dolması okuma yazma hızlarının düşmesine sebep olur buda hem oyuna giriş sürelerimiz  , windows açılma süresi gibi bir konularda sisteminizi yavaşlatır .

  • Bilgisayarımızı yavaşlatan başlıca sebepleri gördük. Bu sebepleri ortadan kaldırarak bilgisayarımızı hızlandırmak mümkün 🙂 Şimdi gelelim bilgisayar hızlandırmak için geliştirilen programlara  piyasada bu iş için oldukça program var bizde aralarında en iyilerini seçtik . Bu seçimi yaparken kullanıcı yorumları indirme sayıları sundugu özellikleri dikkate aldık .

Bilgisayar hızlandırma programları – 2020

On tane popüler uygulamayı bütün artı ve eksi yönleriyle inceledikten sonra Iobit’s Advanced System Care  programını kullanmaya karar verdim çünkü bu uygulamanın yıllardır sundugu bir deneyim ve  üst düzey bir kullanıcı yorumu var. 

 

Uygulama bilgisayarımızı hızlandırmak ile yetinmiyor aynı zamanda virüs taraması gibi konulara ele atıyor .  Buda diğer programlardan ayıran en iyi yönü

bilgisayar hızlandırma
bilgisayar hızlandırma programı

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin