Dostlar merhaba Bugün 100 TL’ye kadar alabileceğiniz en iyi 3 Gaming Mouseyi sıraladım. Dostlar ürünleri genel yurtdışı kaynaklarda olumlu yorumlar almış fiyat performans ürünleri. Tabii 100 TL’ye kadar düşük bir bütçemiz olduğu için beklentimizin çok yüksek olmaması lazım. Açıkçası bu bütçede bir Gaming Mousede; elimizin rahat olması, mouse kullanımı kolay olması , şık durması gibi özellikleri çok üst düzey bir şekilde olmasa da bekleyebiliriz.

Fiyatlar dolar kuru yüzünden değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden bazı ürünler doların artmasına bağlı olarak 100 TL’yi  biraz da olsa geçebilir. Şu anki dolar kuru 4,717 😀 Şimdi bu oyuncu farelerini sizlere tanıtmaya başlayalım.

1-MSI Clutch GM10 Gaming Mouse (80tl)

Listemizin 1. Sırasında yer alan MSI Clutch GM10 Gaming Mouse düşük bütçede MSI kalitesine ortaya koyuyor. MSI Kendi resmi sitesinde basma ömrünün 10 milyon tık olduğunu söylüyor. Buda normal bir mousenin iki katı olduğu anlamına geliyor.

Kalite

Kalite

Mouse iki yanında kaymaz bir yapı bulunuyor. Böylece oyun oynarken parmaklarınızın mouseden kaymaması sağlanıyor. Bir yandan da bize konfor ve rahatlık sunmuş oluyor.

RGB

Mousede dört farklı DPI ayarı bulunuyor. 800DPI mavi , 1000DPI kırmızı, 1600DPI yeşil ve 2400 DPI mor ışıklandırmalar bulunmakta. Asimetrik ve ergonomik tasarımı sayesinde sağ elini kullanan oyunculara rahat bir tutuş sağlıyor.

RGB

2-Cooler Master Xornet II RGB LED Optik Gaming Mouse (100tl)

  • Dostlar listemizin 2. Sırasında yer alan Cooler Master Xornet II RGB LED Optik Gaming Mouse sunmuş olduğu özellikleri bakalım.Cooler Master resmi sitesindeki bilgileri size aktarmak istedim. Dostlar FPS ve RTS tarzı oyunlar için özel tasarlandığını söyleyen bu mouse garip tasarımıyla dikkatleri üstüne çekiyor.

  • El ve bilek rahatlığı düşünülerek Dizayn edilmiş bu mouse yanında bulunan kaymaz desenli alan sayesinde uzun süreli bir konfor sağlıyor. Aynı zamanda resmi sitesinde dayanıklı bir yapıya sahip olduğu belirtiliyor.

  • Önceden ayarlaya bildiğiniz 3 kademeli DPI ayarı bulunmakta aynı zamanda 500 ile 3500 DPI on the Fly adı verdiği yazarım üzerinden de rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Mousenin kaydırma tekerleğindi RGB LED bulunmakta.

  • Mousede 5 milyon tıklama ömrü bulunmakta ve diğer mouseların üstünde olduğu söyleniyor. Fakat listemizin 1. sırasında 10 milyon tıklanma ömrü olan MSI mouse görmüştük. Burada cooler Master MSI gerisinde kalıyor. 🙁

  • Geldik bu mousenin en iyi özelliğine üzerinde 7 adet programlanabilir tuş bulunmakta aynı zamanda mousun Lift off distance adı verdi bir tuş sayesinde isterseniz ahşapta isterseniz bir metalin üzerinde veya başka bir ortamda mousenin her zaman aynı hissi vermesi sağlanıyor. Şahsen ben bu özelliği çok beğendim.

  • Dostlar üzerinde kullanması çok basit olan bir yazılım bulunmakta Bu yazılım sayesinde DPI ayarlarını, RGB ledleri ,tuş fonksiyonlarına veya gelişmiş sensör ayarlarını kontrol edebiliyorsun.

3-Rampage SMX-R1 GAMING MOUSE (100tl )

Dostlar listemizin 3. Sırasında yer alan Rampagenin bu oyuncu mousun kendi resmini sitesinde 1 tanıtım filmi mevcut biraz şahşahalı da olsa mouse özelliklerinden bahsediyor. Şimdi tanıtım filmini izlemeye geçelim.

 

Ürün hakkında birkaç bir şey söylemem gerekirse büyük satış sitelerinde kullanıcı yorumu olarak gayet üst sıralardaydı . Everest Rampage son zamanlarda ürettikleri klavye ,mouse vb. ürünleri gayet başarılı bulunmaktayım. Fiyat performans olarak en iyi ürünlere sahip olduğunu söyleyebilirim. İstek ve önerilerini yorumlara bekliyorum.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz